Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Mutfak Dolap Modelleri Ankara

Mutfak Dolap Modelleri Ankara, Hem Ev Sakinleri için Hem De Ağırladığınız Misafirler için Oldukça Önemlidir.

Evlerin Mutfak Dekorasyonu, aslında En Çok Vakit Geçirilen Alanlarından Biri Mutfaktır, Bu Nedenle Hem Sıcak Hem iç Açıcı Ve Dinlendirici Hem de Hijyenik Mutfak Tasarımları, Mutfağınızda Daha Keyifli Vakitler Geçirmenizi Sağlayacaktır. Bu Anlamda, Bahar ve Yaz Havasının Sıcaklığını, Doğanın Keyifli Ritmini Ve Çiçeklerin Sakinliğini Nostaljik Bir Hava İle Mutfaklarına Taşımak İsteyenler İçin Country Mutfak Tasarımı Doğru Bir Tercih Olacaktır. Country Mutfak Modelleri, Kırsal Hayata Ve Doğaya Gönderme Yapıp, Şehrin Karmaşıklığından Sizi Kurtarıp Daha Dinlendirici Bir Ortam Sunar.

Mutfak Dolap Modelleri Ankara

Mutfağınızın Nasıl Görüneceği Önemlidir Ancak Ondan Daha Önemlisi, Mutfakta Düzeni Nasıl Sağladığınızdır. Mutfak Dolaplarını Doğru Planlarsanız Alandan Maksimum Yararlanarak İdeal Bir Yaşam Alanına Sahip Olabilirsiniz. İster Yeniliyor Olun, İster Sıfırdan Bir Proje Hazırlatıyor Olun Hayat Kurtaran Mutfak Dolaplarını Yaptırırken Yâda Hazır Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken Birçok Önemli Nokta Ve İnce Detay Var. Bu Listenin Başında Bütçe, Boyut, Stil, Kalite, Malzeme Ve Kapak Kaplamaları Gibi Mutfak Dolabının Tüm Ana Özellikleri Geliyor.

Mutfak Dolapları Mutfak İçerisinde Bir Saklama Ve Depolama Alanı Sağlamanın Yanı Sıra Mutfağın İşlevsel Olmasını Sağlayan Ana Mobilyalardır. Günümüzde Özellikle Kullanım Alanları Kadar Renklerine Ve Malzemelerinde Özen Göstermeniz Gereken Dolaplarını Seçerken Veya Yaptırırken Mekân Estetiğini Ve İşlevselliğini Göz Önünde Bulundurun.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Peki, Mutfak Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

 1. Bütçe

 

Mutfak Dolabı Maliyeti Yüksek Bir İhtiyaçtır. Bu Nedenle Seçerken, Geri Dönülmesi Zor Bir Karar Olduğunu Unutmayın. Ve Dolaplar Tadilat Projesinin Toplam Maliyetinin Yüzde 40 Hatta Yüzde 50’sini oluşturur. İlk Aşamada Yapmanız Gereken Toplam Tadilat Bütçesini Belirlemek Olsun. Kararınız Sizi Korkutmasın Çünkü Seçtiğiniz Mutfak Dolapları, Yeni Mutfağınızın Kalitesini Ve Ambiyansını Belirleyecek Ve Alanınızın Harika Bir Yere Dönüşmesinde Önemli Bir Rol Oynayacak.

 1. Kalite

 

Evde Kısa Süre Yaşamayı Planlıyorsanız Temel Bir Mutfak Dolabı Stili Seçebilirsiniz. Ancak Hayalinizdeki Mutfağı Yaptırıyorsanız, En Kaliteli Malzemeyi Aramalısınız. Mutfak Dolapları Sağlam Çerçevelere, Kapak Ve Çekmece Cephelerine, Güçlendirilmiş Köşelere Ve Kapalı Arkalıklara Sahip Olmalıdır. Çekmeceler Ve Kapaklar Günde Pek Çok Kez Açılıp Kapanacağı İçin Sorunsuz Ve Sessiz Çalışmalıdır. Mutfak Dolabının Kapağının Cilası Pürüzsüz, Tasarım Ve Renk Seçimi Mutfağınızla Uyumlu Olmalıdır.

Mutfak Dolap Modelleri Ankara

SUNTALAM? MDF?

 

Mutfak Dolabı Yaptırırken Gövde (Kabin) İçin İki Malzeme Seçeneğiniz Var: Sunta Ve Mdf.

 

Sunta: Hafif Ve Oldukça Uygun Fiyatlı Bir Malzemedir Çünkü Hurda Malzemelerden Yapılır.

 

Yüksek Kaliteli Sunta Sağlam Ve Dayanıklıdır Ancak Sadece Yüksek Kaliteli Bir Malzeme Kullandığınızdan Emin Olmalısınız.

 

Mdf: Suntaya Kıyasla Yüzde 25-35 Arasında Daha Yüksek Bir Maliyeti Olsa Da En İyi Mutfak Dolabı Malzemelerinden Biri Olarak Birçok Avantaja Sahiptir. Daha Küçük Liflere Sahip Olduğundan Güçlü Ve Sağlamdır. Sıcaklık Değişimlerinden Ve Nemden Kaynaklanan Eğilme Ve Genleşmeye Karşı Dayanıklıdır. Yüzeyi Pürüzsüzdür Bu Da Mdf’yi Boyanmaya Veya Lekelenmeye Elverişli Yapar. Ayrıca Vida Tutma Gücü Yüksektir.

 1. Stil

 

Mutfağınızın Nasıl Görüneceğini Belirlemek İçin Pinterest, Instagram Gibi Platformlarda İlham Panoları Oluşturun. Dergilerde Yeni Modelleri Ve Trendleri İnceleyin Ve Mağazaları Gezin. Hazır Mutfak Dolapları Sınırlı Sayıda Stil Sunarken, Yarı Özel Ve Özel Mutfak Dolapları Tasarım Ve Estetik Açısından Daha Geniş Bir Yelpazeye Sahiptir. Mutfağın Stilini Belirlerken, Evinizin Genel Mimarisine Ve Diğer Odalarla Uyumuna Özen Gösterin.

 1. Alanı Ölçün

 

Bir Uzmana Danışmadan Önce, Alanınızı Detaylı Ölçün Ve Dolapları Nasıl Konumlandırmak İstediğinizi Kabaca Belirleyin. Bu Ölçülerle, Yapı Marketlerdeki Ve Mağazalardaki Görevlilere De Doğru Soruları Sorabilir, Net Tahminler Ve Fikirler Alabilirsiniz. Özel Üretim Düşünüyorsanız Marangozu Doğru Yönlendirebilirsiniz.

 1. Hazır Mı Özel Üretim Mi?

 

* Hazır Mutfak Dolapları Ekonomik Olan Seçenektir. Standart Şekil Ve Boyutlarda Olur Ve Az Olmamakla Birlikte Sınırlı Sayıda Ahşap Veya Stil Seçeneğine Sahiptirler. Bu Mobilyalar, Çekmece Ve Dolap Çeşit Opsiyonları Da Limitlidir.

 

* Yarı Özel Mutfak Dolapları Depolama, Tasarım Ve Stil Konusunda Daha Çok Seçeneğe Sahiptir. Standart Boyutlarda Fabrikalarda Üretilirler.

 

* Özel Üretim Dolaplar, Tasarım Özelliklerine Göre Sadece Sizin İçin, İstediğiniz Tasarımda Ve Kalitede Ve Herhangi Bir Stilde Üretilebilirler.

Mutfak Dolap Modelleri Ankara

Yarı Özel Ve Özel Mutfak Dolapları, Depolama İhtiyaçlarınıza Sonsuz Çözüm Getirebilir. Tavalar İçin Açılır Raflar, Bardaklar İçin Cam Mutfak Dolabı Kapakları, Dikey Kiler Dolabı, Tepsiler Ve Çatal, Bıçaklar İçin Dikey Ayırıcılar, Elektrikli Mutfak Ev Aletleri İçin Özel Bir Alan… Sizin İhtiyaçlarınızı Belirlemeniz Yeterlidir.

Dolap Kapakları

 

Mutfak Dolabının En Görünür Ve Karakter Tanımlayıcı Bileşeni Kapaklar Olduğundan Sizin De Önceliğiniz Dolap Kapakları Olacaktır. Onu Belirlemek İçin İse Sonsuz Tasarım Ve 6 Malzeme Seçeneğiniz Var:

 

 1. Suya Ve Neme Dayanıklı Olması İçin Laminasyon İşlemi Uygulanan Suntalam Malzemeden Mutfak Dolabı Kapakları

 

 1. Lamine Edilmiş Mdf Olan Mdflam Malzemeden Dolap Kapakları.

 

 1. Aşınmaya Ve Yıpranamaya Dayanıklı Bir Kaplama Olan Akrilik Malzemeden Kapaklar

 

 1. Mdf’nin Etrafına Yüksek Basınç Altında Sarılmış Pvc Folyolardan Yapılan Membran Dolap Kapakları

 

 1. Yüksek Parlaklığa Sahip High Gloss Mutfak Dolabı Kapakları

 

 1. Mdf Levhalara İnce Tabakalar Halinde Tekrar Tekrar Boya Püskürtülerek Elde Edilen Lake Mutfak Dolabı Kapakları

 

 1. Cam Kaplamalı Kapaklar

Menteşeler

 

Mutfak Dolaplarında Çekmece Ve Kapakların Açma-Kapama Hızı Çok Önemlidir. Frenleme Sistemi Olan Menteşeleri Tercih Ederseniz Kapağı Hızlıca Kapattığınızda Bile, Fren Sayesinde Kapak Yavaş Kapanır. Bu Tip Menteşeler Dolabın Ömrünü Uzatır.

Püf Noktalar

 

Özel Üretim Mobilyalarda Bu Sorunlarla Karşılaşmamak İçin:

 

* Hacimli Dolaplar Yaptırırken Bunların Çok Gözlü Ve Çekmeceli Yapılar Olmalarına Dikkat Edin. Dolap İçerisine Ulaşılabilirliği De Göz Önünde Bulundurun.

 

* Dolap İç Kısımlarının Yani Rafların Sağlamlığından, Yapıldığı Malzemeden Ve Ölçülerinin Ağır Yükleri Taşıyacak Kapasitede Olduğundan Emin Olun.

 

* Tadilatı Güvenilir Biçimde Ve Donanımlı, İyi Bir Ekiple Planlayın.

 

* Mutfak Dolaplarını Yaptırmadan Önce Dolap İçine Gömülmesi (Ankastre) Gereken Eşyaları Listeleyin Ve Planı Ona Göre Çıkarın.

 

* Dolapları Yaptırırken Hazırladığınız Projeye Uygun Olarak Su Ve Elektrik Tesisatını Yaptırın.

 

* Buzdolabı Kapağının Açılış Yönünü Dolap Kapakların Açılış Yönüne Göre Önceden Ayarlayın.

 

* Kapaklarda Kulp Olacaksa, Stili Kadar Malzemesinin Ve Kaplamasının Sağlamlığından Da Emin Olun.

Mutfak Dolabı Modelleri

Eskiden Mutfak Dolabı Deyince, Usta Marangozların Elinden Çıkan Basit Mobilyalar Gelirdi Aklımıza. Hatta Anneannelerimizin Döneminde İşler Daha Da Kolaydı, Bir Tek Tel Dolapla İşi Kotarıyorlardı. Fakat Günümüzde Her Alanda Olduğu Gibi, Mutfak Dolapları Konusunda Da İnanılmaz Bir Gelişim Ve Ürün Çeşitliliği Var. Ekmek Dolaplarından Tutun Da Modern Kilerlere Kadar, Hepsi İnce Bir Zevkin Ve İşçiliğin Ürünü. Mutfakta Aklınıza Gelebilecek Her Tür Beyaz Eşyayı İçine Alabilecek Büyük Mutfak Dolaplarından, Küçük Çekmeceli Dolaplara Dek İhtiyacınız Her Ne İse İyice Piyasa Ve Fiyat Araştırması Yapmalısınız. Çünkü Bu Alanda Malzemenin Kalitesi, Tasarımdan Daha Önemlidir. Birkaç Sene İçerisinde Parçaları Kopan, Bozulan Bir Ürün İstemeyiz.

Mutfak Dekorasyonu

Her Ne Kadar Bazı Konularda Marka Tutkunu Olmak Pek Akıllıca Olmasa Da, Satın Alacağınız Mutfak Dolabının Markası Önemli. Çünkü Hiçbir İyi Marka Kalitesiz Ürün Kullanmaz. Ürün Ve Malzeme Kalitesinden Emin Olduktan Sonra, İkinci Aşamada Tasarıma Bakabilirsiniz. Evet, Tasarım Da Önemli, Çünkü Özellikle Hanımlar Günün Önemli Bir Kısmını Mutfakta Geçiriyor. Ayrıca Şık Bir Mutfağın Her Zaman İçinizi Açacağı Gerçeğini De Göz Ardı Etmemelisiniz Bence. Sonuçta Tüm Bu Yapılanlar El Lezzetinize De Yansıyarak Yemeklerinizin Daha Güzel Olmasına Neden Olabilir. Yani Yemek Yaparken Gündelik Haliniz Ve Psikolojiniz De Çok Önemlidir. Bu Yüzden Tavsiyemiz, Eğer Durumunuz Uygunsa, Paraya Kıyarak Kaliteli Ve Üstün Tasarımlara Yönelmenizdir. Kimse Sevmediği, Beğenmediği Bir Mutfakta Yemek Yapmak İstemez Değil Mi? O Halde Siz De Maddi İmkânlarınız Çerçevesinde En Şık Mutfak Dolabı Modelleri İçin Gerekli Araştırmaları Daha Fazla Vakit Kaybetmeden Yapmaya Başlamalısınız.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dolabı Seçerken Yukarıda Bahsettiğimiz Gibi Kalite Ve Fiyat Oranına Dikkat Etmelisiniz, Ancak Mutfak Dolabı Kapakları Da Dikkat Edilmesi Gereken Ufak Ayrıntılar Arasında Yer Almaktadır. Çünkü Mutfak Dolabı Kapakları Zamanla Çok Kullanım Sonucunda Aşınacak, Mutfak Dolabı Kulpları Düşecektir. İşte Böylesine Hoş Olmayan Sürprizlerle Karşılaşmamak Adına Bilinen Marka Hazır Mutfak Üreticilerine Yönelmenizin En İyi Seçim Olacağını Bilmeniz Gerekiyor.

 • Kurum Tadilat Ve Dekorasyonu,
 • Resmi Daire Tadilatı Yapan Firmalar,
 • Tadilat Ve Dekorasyonu,
 • Mağaza Dekorasyon,
 • Ekonomik Mutfak Dolapları,
 • Mutfak Dolap Üretici,
 • Çayyolu Villa Tadilatı,
 • Vestiyer
 • Yüklük,
 • Dikmen Ev Dekorasyon Şirketi,
 • Dolap Modelleri,
 • Ümitköy Mutfak Dolabı,
 • Ümit köyde Dekorasyoncu,
 • Ev Daire Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Aydınlıkevler,
 • Bağlarbaşı Ev Tadilatı,
 • Ev Dekoru Basın Evleri Mutfak Dolapları,
 • Tadilatı Ve Daire Dekorasyon İşleri,
 • Mustafa Kemal Mahallesi Ev Tadilatı,
 • Tadilatı Ve Daire Dekorasyon İşleri Nasıl Olmalı,
 • Tadilatta Önemli Noktalar,
 • Gaziosmanpaşa Ev Tadilatı,
 • Gaziosmanpaşa Mutfak Dolapları,
 • Etlik Mutfak Dolabı,
 • Şentepe Ev Tadilatı,
 • Gömme Dolap,
 • Yüzüncü Yıl Ev Tadilatı,
 • Mobilya İmalatçı Ankara,
 • Dikmen Tadilat Ve Dekorasyon,
 • Country Ev Dekorasyonu,
 • Tadilat Dekorasyon,
 • Vestiyer Dekorasyonu,
 • Ankara Dolap,
 • Antre Ayakkabılık,
 • Ayrancı Ev Tadilatı,
 • Ayrancı Mutfak Dolabı,
 • Dolce Mutfak,
 • Ev Dekorasyon,
 • Çankaya Yıldız Ev Tadilatı,
 • Lojman Tadilatı Yapan Firmalar Ankara,
 • Çankaya Yıldız Mutfak Dolabı,
 • Beyaz Mutfak,
 • Ankara Dekorasyon Tadilat,
 • Ankara Tadilat Dekorasyon İşleri,
 • Ankara Villa Dekorasyon,
 • Ankara Villa Tadilat Dekorasyon,
 • Ankara Country Mutfak Fiyatları Ve Modelleri,
 • Vestiyer Modelleri,
 • Modern Mutfak,
 • Aktepe Mutfak Dolabı,
 • Salon Tadilat,
 • Komple Ev Tadilat Dekorasyon,
 • TV Ünitesi,
 • Mutfak Banyo,
 • Mutfak Banyo Dolabı,
 • Çocuk Odası,
 • Ankara Country Mutfak Dekorasyonu,
 • Özel Ev Dekorasyonu,
 • Ev Dekorasyonları,
 • Ev Mobilya,
 • Ev Mobilyaları,
 • Antre Dolabı,
 • Baraj Mahallesi,
 • Dolap Fiyatları,
 • Ankara Ev Tadilat Dekorasyon Firması,
 • Keçiören,
 • Ankara’da Dekorasyoncu,
 • Modern Mutfak Dolapları,
 • Mutfak Fiyatları Ankara,
 • Mutfak Dolabı Fiyatları,
 • Batıkent Ev Tadilatı Ve Dekorasyon,
 • Ankara Ev Tadilatı,
 • Kalaba Ev Tadilatı,
 • Mutfak Dolabı Kapak Yenileme
 • Ev Ve Daire Tadilatı Bağlıca,
 • Keçiören Mutfak Dekorasyonu,
 • Dekorasyon Firması
 • Country Ev Dekorasyonu,
 • Ankara Bağlıca Ev Tadilat Dekorasyon Ve Mutfak Dolabı,
 • Eryaman Mutfak,
 • Ankara Anahtar Teslim Ev Tadilat Ve Dekorasyon,
 • Akrilik Mutfak Dolabı,
 • Ankara Country Mutfak,
 • Gölbaşı Villa Tadilat Dekorasyon,
 • Batıkent Mutfak,
 • Mutfak Dolabı Modelleri,
 • Ankara Komple Ev Tadilat Hizmeti,
 • Dolap Fiyatları,
 • Ankara Dekorasyon Tadilat
 • Vestiyer Modelleri,
 • Tadilat Firmaları,
 • Vestiyer,
 • Yüklük,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Bağlıca,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Country Model Mutfak Dolabı,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Country Ev Tadilatı Ve Daire Dekorasyonu,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Keçiören Ev Tadilat,
 • Banyo Tadilat Yorumları,
 • Bağlıca Ev Tadilat Dekorasyon Yapanlar,
 • Akdere Mutfak,
 • Mutfak Dolapları,
 • Ankara Dekorasyon,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Emek,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara İncek,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Keçiören,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Mamak,
 • Keçiören Ev Tadilat Dekorasyon,
 • Akdere Mutfak Dolabı,
 • Mutfak Dolapları,
 • Dekorasyon Firması,
 • Country Ev Dekorasyonu,
 • Ankara Country Mutfak,
 • Batıkent Mutfak Dekorasyon,
 • Ankara Komple Ev Tadilat Hizmeti Hesaplama,

 

Diğer Çalışmalarımız