Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Mutfak Dolabı Ankara

Mutfak Dolabı Çeşitleri Nelerdir? Özellikleri Nelerdir?

Mutfak Dolabı Çeşitleri Nelerdir?

Mutfak dolabı çeşitleri yapıldığı malzemeye göre farklı isimlerle anılır. Dolabın kendisi MDF veya diğer materyaller olabilirken mutfak dolabına asıl ismini veren parçası dolabın kapaklarıdır. Bu kapaklar isimlerini yapıldığı malzemeye göre alır.

lake mutfak metre kare fiyatları
lake mutfak metre kare fiyatları

Mutfak Dolapları Çeşitleri: 

 • Lake Mutfak Dolabı,
 • Akrilik Mutfak Dolabı,
 • Membran Mutfak Dolabı,
 • High Gloss Mutfak Dolabı,
 • Melamin(MDF Lam) Mutfak Dolabı,

Aralarındaki farklar ve kalite etkeniyle birbirinden ayrılan bu kapak materyallerinin ücretleri de değişkenlik göstermektedir. Her malzemenin kendine göre artı ve eksileri bulunmakla beraber mutfak dolabı seçimi mutfağınız için en önemli etkenlerden biridir. Mutfak dolabı seçerken istekleriniz ve ihtiyacınıza uygun olması en önemli unsurlardandır. Bir diğer unsur da şüphesiz kalitesidir. Bu malzemeler kendi aralarında da farklı tür ve kalitelere sahiptir. Bu yüzden dolap yaptırırken çok dikkatli olmalısınız Dolce olarak ihtiyaçlarınıza özel çözümler ve taleplerinize özel tasarım yapabilmekteyiz.

Lake Mutfak Dolabı Nedir?

Lake mutfak dolapları diğer dolap türlerinden farklı olarak yüzeyi kaplama değil Lake adı verilen bir boya ile boyanan dolaplardır. Lake mutfak dolaplarının gövdeleri genellikle MDF Lam dediğimiz dolap malzemesinden üretilir. Dolabın kapakları ve görünen kısımlar ise Lake kapaklar ile tamamlanır. Lake mutfak dolaplarının en önemli özelliği yüzeyinin boya olması sebebiyle, talep edildiği takdirde tekrar boyanabilme özelliğidir. Hatta tekrar boyanma durumunda rengini de değiştirebilirsiniz.

lake mutfaklar
lake mutfaklar

Lake kapak mutfak dolapları diğer tüm dolaplar arasında en güzel görünüme sahip dolaplardır. Yüzeyi tamamen pürüzsüz olup hem mat hem de parlak renk seçenekleri bulunur. Lake mutfak dolabı yüzeyi boya ile boyanması nedeniyle renk skalası sonsuzdur. Diğer türlerden ayıran özelliklerden biri de tamir edilebiliyor olmasıdır. Herhangi bir darbe veya çizilme durumunda tekrar astar ve boya çalışması yapılıp yeni hale getirilebilir.

Lake dolapların yüzeyindeki tasarımlar, CNC tezgâhta işlenir. Bu yüzden Lake dolaplarda istenilen tüm desenler yapılabilir.

 

Akrilik Mutfak Dolabı Nedir?

Akrilik mutfak dolabı diğer mutfak dolabı çeşitleri gibi MDF ‘den oluşur ve üzerine kaplama yapılır. Akrilik mutfak dolabı türü diğer türlere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Akrilik kaplama hem mat hem de parlak yüzey seçeneklerine sahiptir. Bu sebeple hem parlak ve gösterişli bir dolaba hem de mat ve modern görünüme sahip bir mutfak dolabına sahip olabilirsiniz. Parlak akrilik dolaplar, mat versiyon larına göre daha kolay temizlenir.

Akrilik kapak mutfak dolapları bilindiği üzere çok uzun bir ömre sahiptir. Ayrıca sararma konusunda en yüksek dayanıklılığa sahip türdür. Ortamın nemine ve güneş görme durumuna bağlı olarak 10-15 yıl sararmadan kullanılabilir. Akrilik dolaplar yine diğer dolaplara göre kalın bir kaplamaya sahip oldukları için hasar almaz ve çizilmelere karşı ekstra dayanıklılığa sahiptir. Akrilik dolapların standart Modellerinin yanında çizilmez Akrilik denilen daha yüksek kaliteli varyasyona da sahiptir. Çizilmez Akrilik, standarda göre daha kalın kaplama yüzeyine sahiptir.

lake mutfak metre kare fiyatları
lake mutfak metre kare fiyatları

Membran Mutfak Dolabı Nedir?

Membran mutfak dolabının ana maddesi MDF olup, Membran kaplama malzemesi ısı ve basınç kullanılarak Mdf’nin üzeri kaplanır. Membran mutfak dolabı dayanıklı olmakla beraber suya karşı oldukça iyi performans gösterir. Renk seçenekleri geniştir. Kaplamanın da kendi içerisinde kaliteleri bulunduğu için, dolabın ömrü değişkenlik gösterebilir. Yüzeyi kaplama olması nedeniyle pürüzsüz düz bir yüzeye sahip olan Membran mutfak dolabını temizlemesi gayet kolaydır. Membran mutfak dolabı diğer mutfak dolaplarına göre ortalama fiyata sahiptir.

Membran kapak mutfak dolaplarının, Lake dolaplar gibi yüzeyine CNC tezgâhta desen yapılabilir. Yine bu dolapların da hem mat hem de parlak kaplama seçenekleri bulunur. Bunun yanında kaplamaların farklı desen seçenekleri de bulunur. Bu yüzden Membran dolaplar sayesinde çok farklı tasarımlara sahip dolaplar elde edilebilir.

 

High Gloss Mutfak Dolabı Nedir?

 High gloss mutfak dolabında, isminin de anlamı olan yüksek parlaklığa sahip bir yüzey kaplaması bulunur. Yüzeyinin pürüzsüz ve parlak olması nedeniyle temizliği kolaydır. Oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olan High Gloss mutfak dolapları kimyasallara ve uv ışınlarına karşı ekstra dayanıklıdır. Karanlık mutfaklarda genellikle ışığı kullanmak için beyaz rengi tercih edilir. Bu dolaplar parlaklığı nedeniyle akrilik dolap ile karıştırılabilir. Bu yüzden dikkatli olunmalıdır.

High Gloss kapak mutfak dolapları bilinenin aksine mat seçeneklere de sahiptir. Hem mat hem parlak yüzeylerin farklı desen seçenekleri de bulunur. Bu desenler ahşap ve mermer gibi farklı tasarımlarda olabilir. High Gloss dolapların yüzeyi sadece düz şekilde üretilir, üzerine desen yapılamaz. En sık tercih edilen dolap türlerinden biridir.

trend mutfak dolapları
trend mutfak dolapları

Melamin Mutfak Dolabı Nedir?

 Melamin mutfak dolapları hem parlak hem de mat yüzey seçeneklerine sahip en ekonomik mutfak dolaplarıdır. Bu dolapların yüzeyi düz ve desensiz şekilde üretilebilir. Çok zengin renk seçeneklerine sahip olması sayesinde sık tercih edilir. Melamin denilen malzeme iç kısmı MDF olan ve yüzeyi kaplama olan aynı zamanda dolabın gövdesine de kullanılan malzemedir. Melamin mutfak dolabının öne çıkan özelliklerinden biri de darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olmasıdır. Uygun dolaplar olması sebebiyle en çok üretilen mutfak dolabı çeşididir.

Melamin kapak mutfak dolapları aslında MDF Lam mutfak dolaplarıdır. Melamin, yüzeyindeki kaplamanın adıdır. Uygun olmasına rağmen dayanıklı dolaplardır. Diğer tüm dolap türlerinin gövdeleri MDF dolaplardan üretilir.

 

En İyi Mutfak Dolabı Hangisidir?

En iyi mutfak dolabı, Lake mutfak dolaplarıdır. Buna karar verirken tüm etkenleri göz önünde bulundurmak gerekir. Lake dolapların kapakları yüksek kalite malzemelerden üretilir ve aynı zamanda yüzeyindeki boya çalışması da yüksek kalitede işçilik ile uygulanır.

 

Fakat en iyi dolap türünü belirlerken, kullanıcıların taleplerini de göz ardı etmemek gerekir. Kullanıcıların talepleri değişkenlik gösterebilir. Örneğin bir kullanıcı için dayanıklılık bir kalite unsuru iken diğer kullanıcı için tamamen görsellik olabilir. Bu durumda bu gibi etkenleri tek tek sıralamamız gerekir.

 • En iyi mutfak dolapları Lake mutfak dolaplarıdır.
 • En uzun ömürlü mutfak dolabı Akrilik mutfak dolaplarıdır.
 • En uygun mutfak dolapları MDF(Melamin) mutfak dolaplarıdır.
 • En parlak mutfak dolapları High Gloss mutfak dolaplarıdır.

 

Mutfak Dolabı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutfak dolabı türü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bahsetmeden önce birkaç konuyu belirtmemiz gerekir. Mutfak dolabı seçerken kullanıcıların mutfak dolabından beklentileri göz önünde bulundurulmalıdır. Dolaptan beklentiniz dayanıklılık, şıklık, parlaklık, uzun ömür veya sararmama özelliği olabilir. Öncelikle bu etkenler veya buradaki etkenlerin dışında etkenler olabilir. Beklentilerinizi belirledikten sonra mutfak dolapları türlerinin özelliklerini araştırmalısınız. Araştırmalarınız sonucunda taleplerinizi karşılamaya en yakın olan türü seçmelisiniz.

Dolap türünü belirledikten sonra, hazır ölçülere sahip bir mutfak dolabı mı istiyorsunuz yoksa özel ölçülerde bir dolap mı istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Eğer ki mutfağınıza özel bir tasarım istiyorsanız, yalnızca özel ölçü çalışan mutfak firmalarıyla çalışmalısınız. Hazır mutfak dolabı istiyorsanız, sadece hazır mutfak dolabı üreten firmaları seçebilirsiniz.

Mutfak dolapları seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur da, dolabın çekmece, kapak gibi modüllerin de kullanılan aksesuarın kalitesidir. Aksesuarlar da kendi aralarında birçok farklı kaliteye sahiptir. Aksesuar marka veya kalitesi, mutfak dolabını fiyatını belirleyen önemli unsurlardandır.

 • Mutfak dolabından beklentilerinizi belirleyin.
 • Mutfak dolabı türlerini ve özelliklerini araştırın.
 • Beklentilerinizi karşılamaya en yakın mutfak dolabı türünü seçin.
 • Mutfak dolabı firmalarını araştırın ve taleplerinizi karşılayacak en uygun firmayı seçin.
 • Seçeceğiniz firmanın dolaplarda kullandığı aksesuar kalitesini öğrenin.
 • Aksesuar kalitesine de karar verdikten sonra, artık dolaplarınızın siparişini vermeye hazırsınız.

 

Ev İçi Dekorasyon                      Dekorasyon Hizmetleri       İnşaat Tadilat Dekorasyon,

 

Mutfak Dolabı Modelleri,                    Mutfak Tadilatı,                               Anahtar Teslim Dekorasyon,

 

Banyo Dolabı Modelleri,                       Banyo Tadilatı,                                 Ev Dekorasyon Firmaları,

 

Yatak Odası Modelleri,                          Wc Tadilatı,                                       Anahtar Teslim Villa Tadilatı,

 

Duvar TV Ünitesi Modelleri                 Antre Tadilatı,                                  Komple Daire Dekorasyonu,

 

Vestiyer & Portmanto                           Yatak Odası Dekorasyon,              Mağaza İşyeri Tadilatı,

 

Gizli Sürgülü Kapı                                    Ankara Salon Dekorasyonu,        Ev Tadilatı Firmaları,

 

Lake Kapı Modelleri                                 Ofis Tadilatı,                                     Villa Tadilatı Ev Dekorasyonu,

 

 

Gardrop, Modelleri                                Mağaza Tadilatı,                              Komple Tadilat Firmaları,

 

 

Ray dolap,   Giyinme Odası                    Villa Dekorasyonu,                         Anahtar Teslimi Ev Tadilat,

 

 • Kurum Tadilat Ve Dekorasyonu,
 • Resmi Daire Tadilatı Yapan Firmalar,
 • Tadilat Ve Dekorasyonu,
 • Mağaza Dekorasyon,
 • Ekonomik Mutfak Dolapları,
 • Mutfak Dolap Üretici,
 • Çayyolu Villa Tadilatı,
 • Vestiyer
 • Yüklük,
 • Dikmen Ev Dekorasyon Şirketi,
 • Dolap Modelleri,
 • Ümitköy Mutfak Dolabı,
 • Ümit köyde Dekorasyoncu,
 • Ev Daire Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Aydınlıkevler,
 • Bağlarbaşı Ev Tadilatı,
 • Ev Dekoru Basın Evleri Mutfak Dolapları,
 • Tadilatı Ve Daire Dekorasyon İşleri,
 • Mustafa Kemal Mahallesi Ev Tadilatı,
 • Tadilatı Ve Daire Dekorasyon İşleri Nasıl Olmalı,
 • Tadilatta Önemli Noktalar,
 • Gaziosmanpaşa Ev Tadilatı,
 • Gaziosmanpaşa Mutfak Dolapları,
 • Etlik Mutfak Dolabı,
 • Şentepe Ev Tadilatı,
 • Gömme Dolap,
 • Yüzüncü Yıl Ev Tadilatı,
 • Mobilya İmalatçı Ankara,
 • Dikmen Tadilat Ve Dekorasyon,
 • Country Ev Dekorasyonu,
 • Tadilat Dekorasyon,
 • Vestiyer Dekorasyonu,
 • Ankara Dolap,
 • Antre Ayakkabılık,
 • Ayrancı Ev Tadilatı,
 • Ayrancı Mutfak Dolabı,
 • Dolce Mutfak,
 • Ev Dekorasyon,
 • Çankaya Yıldız Ev Tadilatı,
 • Lojman Tadilatı Yapan Firmalar Ankara,
 • Çankaya Yıldız Mutfak Dolabı,
 • Beyaz Mutfak,
 • Ankara Dekorasyon Tadilat,
 • Ankara Tadilat Dekorasyon İşleri,
 • Ankara Villa Dekorasyon,
 • Ankara Villa Tadilat Dekorasyon,
 • Ankara Country Mutfak Fiyatları Ve Modelleri,
 • Vestiyer Modelleri,
 • Modern Mutfak,
 • Aktepe Mutfak Dolabı,
 • Salon Tadilat,
 • Komple Ev Tadilat Dekorasyon,
 • TV Ünitesi,
 • Mutfak Banyo,
 • Mutfak Banyo Dolabı,
 • Çocuk Odası,
 • Ankara Country Mutfak Dekorasyonu,
 • Özel Ev Dekorasyonu,
 • Ev Dekorasyonları,
 • Ev Mobilya,
 • Ev Mobilyaları,
 • Antre Dolabı,
 • Baraj Mahallesi,
 • Dolap Fiyatları,
 • Ankara Ev Tadilat Dekorasyon Firması,
 • Keçiören,
 • Ankara’da Dekorasyoncu,
 • Modern Mutfak Dolapları,
 • Mutfak Fiyatları Ankara,
 • Mutfak Dolabı Fiyatları,
 • Batıkent Ev Tadilatı Ve Dekorasyon,
 • Ankara Ev Tadilatı,
 • Kalaba Ev Tadilatı,
 • Mutfak Dolabı Kapak Yenileme
 • Ev Ve Daire Tadilatı Bağlıca,
 • Keçiören Mutfak Dekorasyonu,
 • Dekorasyon Firması
 • Country Ev Dekorasyonu,
 • Ankara Bağlıca Ev Tadilat Dekorasyon Ve Mutfak Dolabı,
 • Eryaman Mutfak,
 • Ankara Anahtar Teslim Ev Tadilat Ve Dekorasyon,
 • Akrilik Mutfak Dolabı,
 • Ankara Country Mutfak,
 • Gölbaşı Villa Tadilat Dekorasyon,
 • Batıkent Mutfak,
 • Mutfak Dolabı Modelleri,
 • Ankara Komple Ev Tadilat Hizmeti,
 • Dolap Fiyatları,
 • Ankara Dekorasyon Tadilat
 • Vestiyer Modelleri,
 • Tadilat Firmaları,
 • Vestiyer,
 • Yüklük,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Bağlıca,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Country Model Mutfak Dolabı,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Country Ev Tadilatı Ve Daire Dekorasyonu,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara,
 • Keçiören Ev Tadilat,
 • Banyo Tadilat Yorumları,
 • Bağlıca Ev Tadilat Dekorasyon Yapanlar,
 • Akdere Mutfak,
 • Mutfak Dolapları,
 • Ankara Dekorasyon,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Emek,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara İncek,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Keçiören,
 • Ev Tadilat İnşaat İşleri Ankara Mamak,
 • Keçiören Ev Tadilat Dekorasyon,
 • Akdere Mutfak Dolabı,
 • Mutfak Dolapları,
 • Dekorasyon Firması,
 • Country Ev Dekorasyonu,
 • Ankara Country Mutfak,
 • Batıkent Mutfak Dekorasyon,
 • Ankara Komple Ev Tadilat Hizmeti Hesaplama…

 

Diğer Çalışmalarımız